ВТОРО ИЗДАНИЕ
„Мощ и немощ в групи“ е групово-динамична лаборатория организирана веднъж годишно. Подходяща е за професионалисти чиято практика налага работа с малки и големи групи хора или ги поставя в центъра на взаимоотношения натоварени със специфична групова диманикма: отношения с пациенти, клиенти, служители, колеги, обучавани – обучаващи, служители – мендижъри.
Лабораторията е особено вдъхновяваща за професионалисти на свободна практика, традиционно работещи сами и често влизащи в различни по формат екипи. Лабораторията им дава възможност за обмен и професионално споделяне в бщност от колеги.
Лабораторията е защитено пространство за рефлексия и учене в реално време. Дава възможност на участниците да разберат по-задълбочено груповия процес, да анализират собственото си участие и влияние върху него, динамиката в различни по вид групи, да разширят и задълбочат своя лидерски капацитет.
За всеки участник, лабораторията оставя трайна следа и въздействие, от които черпи идеи, опит и разбира се, нови контакти.
Участието в групово-динамичната лаборатория се признава за личен опит от Българската асоциация по супервизия и носи кредити в програмата за фасилитатори / водещи на възстановителни практики на La Conference SARL.
“МОЩ И НЕМОЩ В ГРУПИ” Е ПОДХОДЯЩА ЗА:
Ръководители на екипи, ръководители, изпълнителни директори, предприемачи, мениджъри, администратори, академици, изследователи, професионални работници, преподаватели, студенти, консултанти, обучители, клиницисти, активисти, доставчици на услуги и др.
Участниците могат да бъдат представители на бизнеса, образованието, правителствените / местните власти, здравните услуги и социалните грижи, финансите, неправителствените организации, изкуствата, политиката, консултациите, обучението, организационното развитие, правосъдието, религиозните организации.
МЯСТО И ДАТИ НА ПРОВЕЖДАНЕ ПРЕЗ 2018
Място: Марина Кейп, гр. Ахелой
Дати: 21 Септември – 24 Септември
ЕКИП
Водещ фасилитатор на лабораторията и ръководител на екипа – Проф. Марин Игнатов
Фасилитатори малки групи: съставът им зависи от броят на записалите се
РЕГИСТРАЦИЯ и ТАКСА УЧАСТИЕ
Регистрацията за участие преминава през няколко основни стъпки:
1). Попълване на електронна форма за регистрация, с която заявявате желание за участие и запазвате вашето място за групово-динамичната лаборатория.
ОНЛАЙН РЕГИСТРАЦИЯ ЗА ЛАБОРАТОРИЯТА И УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ В рамките на следващите 14 дни следва да преминете към следващата стъпка, а именно:
2). Заплащане на такса участие, която варира в зависимост от това, дали е в етапа на “ранно регистриране” или по-късно.
Водещите на групово-динамичната лаборатория си запазват правото да провеждат предварителни срещи и/или разоговори с вече регистриралите се участници.
Ранна регистрация от 22.07.2018 до 10.09.2018. Затворена
Квота за студенти и университетски преподаватели: запълнена
Редовна регистрация до 20.09.2018: Такса – 420 лв.
При записване на повече от 1 участник от организация се ползва отстъпка от 20 %. Това условие не е приложимо към квотата за студенти и преподаватели.
ХОТЕЛСКОТО НАСТАНЯВАНЕ
е извън посочената такса и не зависи от периода на заплащане в лабораторията. То е с фиксирани цени и включва: 3 нощувки, 3 закуски и 3 обяда, ползване на два басейна, шезлонг, чадър, безплатен паркинг, медицински застраховки, туристически такси. Заплащането за настаняването може да стане по банков път по всяко време до 20 Септември, в това число и на място, при регистрацията преди събитието. Посочените цени са за Марина Кейп, гр. Ахелой.
– 165 лв.за единично настаняване в студио,
– 105 лв. за двойно настаняване в студио
– Таксата участие за придружители е 130 лв.
ВАЖНО:
1). Може да изберете да участвате без да ползвате предложеното от нас място за настаняване. Тогава е добре да предвидите самостоятелно изхранване и да се съобразите с програмата на лабораторията.
2). Придружители не се допускат в работата на групово-динамичната лаборатория и следва да бъдат информирани, че времето за социалната програма е строго фиксирано и силно ограничено.
Извън общата програма те могат да се възползват от предложенията на Марина Кей. Също така, придружителите
МАРИН ИГНАТОВ, проф., д -р
Роден съм на 16.3.1952 година в Панагюрище. Следвах инженерна психология в Технически университет-Дрезден, Германия. Станах един от най-младите доценти в България и работех в Българската академия на науките.
През 1986 година заминах за две години за Германия и САЩ. Целта на пътуването беше да се проучат групово-динамичните методи за тренинг и въздействие. Като се върнах през 1988 година публикувах книгата „Интензивно общуване и личностна промяна“, която бе концепцията за сензитивити и Т-групи в България. Заедно с Анина Чилева, Пламен Димитров, Михаил Фабрикант, Стойо Недин, Димо Станчев и редица други колеги успяхме да въведем за един относително кратък период от време групово-динамичния психотренинг у нас.
От около 30 години живея и работя извън страната, като професор в Технически университет – Берлин и в Университет Франкфурт на Майн. От 2001 година съм на дипломатическа работа в Организацията на обединените нации в Международната агенция за атомна енергия във Виена, Австрия. Там се занимавам с човешките фактори на ядрената безопасност. В тази връзка бях и на обучение и при Проф. Едгар Шайн в Масачусетския Технологичен Институт. Разработил съм метод за психологическа оценка на „културата на безопасност“ в атомни централи и други комплексни, потенциално високо опасни системи (SCART). Методът базира на груповата динамика и е приложен в различни страни на всички континенти. Резултатите не винаги се публикуват, но имат основно значение за безопасността.